Xiaomi wprowadza do sprzedaży w Chinach nowe urządzenie Redmi Note 5. Oczywiście nie byłoby to nic zaskakującego, gdyby nie to, że urządzenie sprzedawane pod taką samą nazwą na terenie Indii jest mniej interesujące. Ciekawe więc, który wariant może ewentualnie pojawić się w naszym kraju. Różne modele pod tą samą nazwą. Smartfon Xiaomi Redmi Note 5 oraz Redmi Note 5 Pro nie tak dawno trafiły do sprzedaży na rynku indyjskim.

Pierwszy z nich to nic innego jak Redmi 5 Plus, który wcześniej był na rynku w Chinach, ale doczekał się także globalnej wersji. Więc nie powinno być zaskoczona, że taki sam sprzęt teraz prezentowany jest w Chinach. Jednak to co jest w Chinach oferowane jako Redmi Note 5 to tak naprawdę alternatywna wersja indyjskiego modelu Redmi note 5 Pro, a nie jego zwykłej wersji. Urządzenie ma taką samą konstrukcję, podwójny aparat na tylnym panelu jak droższa nowość z rynku indyjskiego.

Co więcej jeśli pojawi się globalna wersja tego sprzętu to prawdopodobnie będzie oparta na tym co sprzedawane jest w Chinach a nie w Indiach. Chiński Redmi Note 5 to tak naprawdę ulepszony indyjski Redmi Note 5 Pro. Wprowadzony w Państwie środka model został nieco ulepszony względem modelu Pro. Kluczowe elementy są oczywiście takie same. Dostajemy więc ekran 5,99 cala IPS w proporcji 18 x 9 do tego Snapdragon 636 i baterię 4000 mAh. Xiaomi jednak wprowadza pewne zmiany. Mianowicie wygląda to następująco jeśli chodzi o zmiany jakie zostały wprowadzone. W aparacie głównym jest lepsza optyka, ponieważ obiektyw ma jasność f/1,9 (vs f/2,2). Polepszony jest także sensor z 1,25 mikrona na 1,4 mikrona.

Xiaomi Redmi Note 5

Szybszy jest mechanizm ostrzenia bowiem mamy technologię Dual Pixel kontra standardową detekcję fazy. Nowy jest także apart przedni, który ma mniejszą matrycę, ale mamy tryb portretowy a także automatyczne upiększanie, które bazuje na uczeniu maszynowym. Zamiast micro USB w tym urządzeniu dostajemy nowe złącze USB C. Pojawia się także standard szybszego ładowania niż do tej pory. W nowym urządzeniu pojawia się nakładka MIUI, która pracuje na nowszym systemie Android niż wcześniejsze urządzenie. To nowsze oprogramowanie jest o tyle interesujące, żę ewentualne aktualizacje systemu Android będą się pojawiać niezależnie od prac jakie toczą się nad nakładką. Nowe wersje będą więc przychodzić od Google nawet bez konieczności aktualizowania autorskiej nakładki producenta.

Ceny  tradycyjnie już są konkurencyjne

Nie będzie zaskoczeniem to, że proponowane urządzenie jest podobnie bardzo ciekawie wycenione. Urządzenie będzie dostępne w czterech kolorach i trzech wariantach, gdy chodzi o pojemność. Ceny tych poszczególnych opcji na rynku Chińskim wyglądają następująco:Redmi Note 5 (3 GB/32 GB) - 1099 jaunów (ok. 600 zł);Redmi Note 5 (4 GB/64 GB) - 1399 jaunów (ok. 760 zł);Redmi Note 5 (6 GB/64 GB) - 1699 juanów (ok. 920 zł).Póki co nie wiadomo czy urządzenie na naszym rynku się pojawi, ale można oczekiwać, że tak będzie skoro Redmi 5 oraz Redmi 5 Plus swoje wersje na naszym rynku otrzymywały. 

Socialmedia

Warte uwagi

Jaki iPhone kupić?

Mamy dla Was krótką analizę tego jakie modele smartfonów od Apple są dostępne na rynku, którymi warto się zainteresować. Oczywiście urządzenia tej firmy od lat cieszą się bardzo...

LG - firma

Chiński telefon

Chińskie telefony - TOP 10

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.