Minęło ledwie pół roku od kiedy swoją premierę miały model z linii Redmi 5 a firma Xiaomi już proponuje następców. Na rynku pojawiają się bowiem Redmi 6 oraz Redmi 6A. Nowości z ekranem 18x9. Chińska firma w ramach nowej linii budżetowej urządzeń wprowadza na początek dwa modele Redmi 6 oraz Redmi 6A.

Oba urządzenia otrzymują ekrany IPS LCD z formatem 18 na 9 a także rozdzielczość 1440 x 720 pikseli. Zajmować mają one około 80% przedniego panelu. Obudowy są praktycznie takie same. Xiaomi chwali się nieco zmienionym kształtem obudowy, dzięki czemu urządzenie ma lepiej leżeć w dłoni. Obudowa wykonana ma być z tworzywa sztucznego, którego powierzchnia ma oddawać szczotkowany metal. Ciężko powiedzieć czy jest tam aluminiowa wstawka jak przy Redmi 5.Kluczową różnicą między dwa urządzeniami jest obecność w Redmi 6 czytnika linii papilarnych.

Tańszy wariant nie ma tego elementy. W obu urządzeniach jest zaś gniazdo jack, port microUSB i dioda podczerwieni, dlatego można wykorzystywać sprzęt jak pilot. Oszczędności w Redmi 6A poszukano w podzespołach. Urządzenie jak przystało na sprzęt od Xiaomi posiada całkiem dobrą specyfikację na tle innych urządzeń z niższej półki. Małym zaskoczeniem jest tutaj wykorzystanie ośmiordzeniowego Helio P22, ale nie można tego nazwać Wadą. Urządzenie 6A jest tańsze i to wyposażenie jest już tam nieco gorsze.

Xiaomi Redmi 6

Jak wyglądają kluczowe różnice miedzy tymi urządzeniami?

Model Helio p22 w Redmi 6 a w Remi 6A tylko czterordzeniowy układ, pamięć ram w REdmi 6 to albo 3 albo 4 GB natomiast w Redmi 6A mamy tylko 2GB. Pamięć wbudowana w Redmi 6 może mieć albo 32 albo 64 GB natomiast w przypadku Redmi 6A jest to 16 GB. Różnice pojawiają się w także w przypadku aparatu 13 Mpix z optyką f/2,2 i dodatkowym sensorem 5 Mpix w Redmi 6 zamiast 13 Mpix z optyką f/2,2 w Redmi 6A. Moduł szybkiego ładowania jest tylko w lepszym modelu Redmi 6 podobnie jak moduł z czytnikiem linii papilarnych. W przypadku Redmi 6 mamy dodatkowy sensor, który służy zbieraniu danych o głębi z aparatu.

Te dane wykorzystywane są w trybie portretowym, by nadać efekt rozmytego tła. Opcja nie jest dostępna w tańszym urządzeniu. Jest więc trochę różnic między tymi sprzętami, ale w związku z tym różnie także wygląda cena tych urządzeń. Kupujący mogą jednak liczyć na to, że niezależnie od tego, który model wybierają to w tej grupie cenowej ta propozycja jest rzeczywiście atrakcyjna i warto na te urządzenia zwrócić uwagę. Świetnie się bowiem sprawdzą i powinny spełnić oczekiwania użytkowników.

Socialmedia

Warte uwagi

Samsung: jaka to firma?

Samsung Group to jedna z największych grup biznesowych w Korei Południowej, która zrzesza firmy, które odpowiadają za produkowanie i usługi w wielu branżach, w tym również instytucje...

Huawei – historia firmy

Jak dbać o smartfon?

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.