Firma LG założona została przez Koo In-Hwoi. Przedsiębiorstwo powstało 1 października 1958 roku. Firma zbudowała swoje pierwsze radio, które w kolejnym roku pojawiło się w sprzedaży. Dwa lata później pojawił się pierwszy automatyczny telefon tej firmy. W połowie lat 60-tych do sprzedaży trafiła pierwsza lodówka, model GR 120, a rok później także pierwszy telewizor.

W roku 1968 roku pojawił się w sprzedaży klimatyzator, a rok później pierwsze egzemplarze pralek automatycznych. W latach 70-tych LG po połączeniu z firmą Lucky Chemical Company zmieniła się w Lucky Goldstar Group. W Polsce spółka ART.-B w roku 1990 zainwestowała część swojego kapitału i ruszyła linia produkcyjna LG. Do roku 1995 firma działa pod nazwą Lucky LG Group, która oddawała wcześniejsze połączenie dwóch koncernów. Obecnie firma LG Group to czwarta pod względem wielkości przedsiębiorstwo w Korei Południowej po firmie Samsung, Hyundai i SK Group.

Zatrudnia ona około 140 tysięcy pracowników w 120 krajach. W 1996 roku obroty koncernu przekroczyły 73 miliardy dolarów. Zajmuje się ona głównie przemysłem energetycznym, chemicznym, a także elektroniką i telekomunikacją. Ostatnie dwie dziedziny kojarzone są z marką LG, która została w latach 90-tych zmieniona na LG Electronicts i stały się one wiodącą działalnością koncernu. Założona wspólnie z koncernem holenderskim spółka LG Philips Displays to jeden z największych obecnie producentów matryc jakie wykorzystuje się w telewizorach i monitorach.

Produkty LG

W roku 2005 grupa LG zawiązała spółkę z Nortelem z Kanady. Celem było tworzenie a także sprzedaż sprzętu telekomunikacyjnego.W listopadzie 1996 roku spóła LG Investment Holdings BV z siedzibą w Amsterdamie, członek LG Group przejęła akcje Petrobanku SA. Z powodu kłopotów na rodzimym rynku zdecydowano się sprzedaż banku koncernowi Nordea w roku 2002. W maju 1997 spółka z o.o. LG Electronics Polska została zarejestrowana w Polsce. Prezesem polskiego oddziału od lutego 2004 roku był Dong Woong Shin. Od stycznia 2006 roku prezesem jest Young Ik Lee.

Firma od stycznia 2006 roku posiada również swoją fabrykę na terenie Mławy, gdzie montuje się nowoczesne odbiorniki telewizyjne. W tym miejscu zatrudnionych jest około 3 tysiące osób. W roku 2003 spółka była w stanie odnotować zysk rzędu 28 mln złotych. W połowie roku 2005 LG Group podpisała kontrakt z gminą Kobierzyce koło Wrocławia. Na działce mającej około 275 hektarów powstały we wsi Biskupice Podgórne za pół miliarda euro fabryki, gdzie przygotowywane są nowoczesne ekrany ciekłokrystaliczne oraz chłodziarki.

Wraz z inwestycjami towarzyszącymi całość ma kosztować około miliarda euro. Ogólne przychody spółki LG Electronics Wrocław wyniosły niecałe 4,9 mld złotych, przychody ze sprzedaży to ponad 4,95 mld złotych zaś ogólne przychody spółki LG Electronics Mława w tym samym roku miała dochody na poziomie 4,353 mld złotych a przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 4,332 mld złotych. W tym okresie działo się na rynku wiele a spółki pod LG działały bardzo dynamicznie i budowały zyski.

Socialmedia

Warte uwagi

Telefon na dwie karty sim

Na rynku dostępne są obecnie klasyczne komórki, które obsługują dwie karty SIM. Jednak stanowią one coraz mniejszy procent wśród różnych urządzeń mobilnych. Obecnie gdy szukamy...

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.