Smartfony to obecnie bardzo popularne urządzenia, z których praktycznie wszyscy korzystają. Często wydajemy na taki sprzęt sporą kwotę, dlatego chcemy jak najdłużej się nim cieszyć, by był to sprzęt jak najdłużej bezawaryjny i jednocześnie świetnie się prezentował. Pojawiają się więc pytania jak chronić smartfon, czego unikać, jak o niego dbać. Jest kilka ważnych kwestii, na które na pewno warto zwrócić uwagę.

1. Unikaj skrajnych temperatur

To jedna z podstawowych zasad, gdy chce się takie urządzenie chronić. Nie można narażać go na skrajne temperatury. Chodzi tutaj nie tylko o ograniczenie używania na mrozie. Niebezpieczne może być zostawienie sprzętu w aucie zarówno zimą jak i latem, gdy będzie upał a temperatura w samochodzie gwałtownie rośnie. Warto także kontrolować czy sprzęt nie zostaje w domu na słońcu na parapecie czy blisko kaloryfera.

2. Unikaj kontaktu z wodą i wilgocią

Tak jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego wilgoć nie będzie mu służyć. Trzeba unikać także kontaktu z wodą. Czynniki te mają negatywny wpływ na urządzenie i mogą je szybko zniszczyć. Wyjątkiem są tutaj specjalne modele, które mają wodoszczelne obudowy, ale również takie pod wodą mogą być tylko przez określony czas.

Czytaj również: jak poprawnie ładować baterię w smartfonie?

3. Poprawnie czyść smartfon

Zazwyczaj chcemy urządzenie chronić przed zabrudzeniami. Gdy jednak do nich dojdzie to nie zawsze postępujemy prawidłowo. Odpowiednie czyszczenie może wpływać na kondycje urządzenia przede wszystkim pod kątem wyglądu. Dotyczy to wyświetlacza, z którego zabrudzenia usuwamy delikatnie. Do czyszczenia trudnodostępnych miejsc należy używać pędzelków nie używa się elementów ostro zakończonych.

Bezpieczne używanie smartfona

4. Korzystaj z oryginalnych akcesoriów

Oczywiście każdy szuka jak najtańszych akcesoriów i chce oszczędzać. Jednak warunek jest taki, że powinno się wybierać oryginalne gadżety. Szczególnie ważne będzie to przy ładowarce. Te nieznanego pochodzenia mogą być wadliwe i uszkodzić ładowanie urządzenia. Niekiedy może nawet dojść do zapłonu czy wybuchu.

5. Korzystaj programów antywirusowych

Świadomy użytkownik powinien mieć na względzie nie tylko urządzenie, ale również to co znajduje się w środku i jego oprogramowanie. W takim sprzęcie często gromadzimy ważne dane, dlatego warto o niego zadbać i postarać się o to, by mieć dobre oprogramowanie antywirusowe. To ważne, by swoje dane zabezpieczać, szczególnie, że takie urządzenia coraz częściej wykorzystujemy do dokonywania płatności. Akcesoria do ochrony ekranu Mając swój wymarzony smartfon warto także zadbać o jego ekran. W tym celu wykorzystać można specjalne folie do ochrony ekranu, to podstawowa metoda, która chroni przed niewielkimi zarysowaniami.

Lepsza ochronę będzie zapewniać szkło hartowane, jest także lepsze ponieważ gwarantuje lepszą reakcję na dotyk. Można także zdecydować się na specjalne etui i dzięki temu będzie można zapewnić sobie ochronę dla całego urządzenia. To również świetna opcja, która w wielu sytuacjach może się sprawdzić, ponieważ może być szansą na ochronę urządzenia przed całkowitym zniszczeniem. 

Socialmedia

Warte uwagi

Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A

Minęło ledwie pół roku od kiedy swoją premierę miały model z linii Redmi 5 a firma Xiaomi już proponuje następców. Na rynku pojawiają się bowiem Redmi 6 oraz Redmi 6A. Nowości z...

Samsung: jaka to firma?

Sklep Xiaomi w Łodzi

Chińska marka telefonów

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.