Samsung Group to jedna z największych grup biznesowych w Korei Południowej, która zrzesza firmy, które odpowiadają za produkowanie i usługi w wielu branżach, w tym również instytucje finansowe. Firma eksportowa Samsung założona została przez Lee Byung – chula w roku 1938 roku, jednak dość szybko zaczęła rozwijać się także w innych dziedzinach.

W ciągu trzech następnych dekad grupa powiększyła działalność na różne dziedziny, w tym również przetwórstwo rolno – spożywcze, tekstylia, ubezpieczenia, papiery wartościowe, sprzedaż detaliczną. W latach 60-tych minionego wieku firma weszła w przemysł elektroniczny, następnie w kolejnym dziesięcioleciu w przemysł budowlany i stoczniowy. Po śmierci założyciela firma podzieliła się na cztery grupy biznesowe. Grupa Samsung będąca dawniej konglomeratem, zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym oraz chemicznym, lotniczym, stoczniowym.

Pojawia się także w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym oraz spożywczym. Po azjatyckim kryzysie finansowym oddziały firmy Samsung. Działalność firmy w Korei kształtuje się głównie w mieście Suwon, głównym mieście Samsunga. Firma Samsung Electronics, największy członek całej grupy to jedna z największych firm elektronicznych na świecie. Założona została w 1969 roku w mieście Taegu i obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy osób w 58 krajach na świecie.

Obrót firmy przekracza już 100 miliardów dolarów. Samsung to jedna z 10 najlepszych marek na świecie. W latach 90-tych minionego wieku firma stała się międzynarodową korporacją i jednocześnie liderem w zakresie produkcji podzespołów elektronicznych.

Produkty samsung

We wrześniu 1993 roku firma Samsung Construction otrzymała zlecenie na budowę jednej z dwóch wierz Petronas Tower w Kuala Lumpur. W roku 2004 brała udział w budowaniu najwyższej budowli na świecie wiedzy Burdż Chalifa. Kryzys na rynkach azjatyckich nie zaszkodził firmie Samsung w znaczącym stopniu w przeciwieństwie do innych firm w tym kraju.

Jednak w tym okresie doszło również do sprzedaży części grupy Samsung mianowicie Samsung Motor CO, która została przejęta za 5 miliardów dolarów przez koncern Renault. Z kolei Samsung Electronics zaczął rozwijać się dynamicznie stając się liderem całej grupy a także dużym twórcom półprzewodników, pokonała w tym zakresie firmę amerykańską Intel. Samsung Electronics stał się bardzo silnym konkurentem dla dużych firm z Japonii, Tajwanu i USA. Zaczęła się między innymi praca nad rozwojem układów pamięci DRAM, pamięci flash, lodówek i odtwarzaczy DVD.

Firma stawiała sobie za cel podwojenie sprzedaży i osiągniecie pozycji globalnego lidera w produkcji grupy 20 produktów. Obecnie firma Samsung Electronics jest wiodącym producentem ekranów LCD i nowoczesnych telefonów komórkowych. Ze względu na szerokie spektrum działalności firmy budzi ona między innymi duże kontrowersje w sprawach naruszeń praw patentowych. Prowadzonych jest wiele spraw, w których stroną jest właśnie ta firma i chodzi o sprawy w opracowaniu różnych technologii i ich pierwszeństwo.  .

Socialmedia

Warte uwagi

Smartfony z Chin

Blisko im do flagowców, to mniej znane, tanie smartfony z Chin, które konstruowane są według najlepszych wzorców. Chińska myśl techniczna wielu osobom kojarzy się z nielegalnym...

Sukces marki Xiaomi!

Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.