Firma Xiaomi zaprezentowała nam swoje nowe urządzenie a mianowicie smartfon dla graczy Black Shark Helo. To pierwsze urządzenie, które otrzymuje 10 GB pamięci RAM. Urządzenie z podświetleniem RGBBlack Shark Helo otrzymuje stylizowaną obudowę, która od razu ma budzić skojarzenia ze sprzętem dla graczy.

Projektanci Xiaomi zmodyfikowali jednak wyraźnie konstrukcję swojego urządzenia Black Shark. Na przodzie cały czas znajduje się wyświetlacz, który ma 6 cali z formatem 18 x 9 a także rozdzielczość Full HD+, który ma jednak spore ramki. Jest to jednak celowe działanie, ponieważ znajdują się z przodu głośniki stereo a jednocześnie ma być miejsce na kciuki, tak by wygodnie spoczywały w trakcie grania na ramce. Sporą zmianą jest tam zastosowanie nie panelu LCD ale zamiast niego ekranu AMOLED. Otrzymuje on niższą jasność, ale ma za to dużo lepszy kontrast i pełne pokrycie palety DCI-P3.

Odświeżenie 60Hz więc firma nie doprowadziła do zrównania z modelami, które mają 90Hz Asus i 120 Hz Razer. W ekranie ma pojawić się zaawansowany HDR, w którym wykorzystano rozwiązanie Pixelworks. Pozwala na konwersję materiału do HDR w czasie rzeczywistym. To ma sprawić, że obraz będzie bardziej przejrzysty i szczegółowy, co dalej ma się przekładać na lepszą precyzję np. gdy gra się w strzelanki. Najważniejsze zmiany dotyczą jednak panelu z tyłu. Duża część tyłu to tafla hartowanego szkła, która wkomponowana jest w aluminiową ramę z profilowanymi bokami.

Smartfon dla graczy

Dodatkowo pojawia się logotyp z podświetleniem RGB. Firma poszła więc drogą Razera, tylko Chińczycy zdecydowali się wzbogacić urządzenie o dwa paski na bokach, które również mają diody. Oprogramowanie ma analizować obraz na ekranie w trakcie gry i w czasie rzeczywistym a także dopasować do niego kolor podświetlenia. Czytnik na tylnym panelu, a na dolnej krawędzi złącze USB C. Smartfon nie ma jacka 3,5 mm. Black Shark Helo także w wersji z 10 GB RAM-uModel Helo podobnie jak jego poprzednik oparty jest o Snapdragona 845, tutaj jednak pojawia się nowa opcja chłodzenia cieczą oparta na dwóch cieplnych rurkach. Ma to zapewniać lepsze rozprowadzenie ciepła. Układ wspiera również obraz MEMC, który pozwala na bardziej płynny obraz w czasie gry. Bateria z szybkim ładowaniem 4000 mAh.

Urządzenie otrzymuje najnowsze standardy łączności, do tego również nowoczesny system anten w kształcie X, dlatego w trakcie grania się ich nie zasłania. Najbardziej przyciąga jednak informacja o 10 GB pamięci, jednak to tylko dla wariantu topowego, który ma także aż 256 GB pamięci masowej. Inne wersje prezentują się następująco: 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej;8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej;10 GB RAM-u i 256 GB pamięci wbudowanej.Jeśli chodzi o aparaty firma postawiła na rozwiązania, które znane są z pierwszego Black Sharka, dostajemy główny aparat 12 Mpx i dodatkowy 20 Mpx, który zapewnia przybliżenie bez spadku jakości. Przedni aparat to również 20 Mpx, ale z obiektywem z mniejszą jasnością. Dodatkowo wprowadzenie rozwiązań odpowiadających za rozpoznawanie scen i obiektów. 

Socialmedia

Warte uwagi

Jak dbać o smartfon?

Smartfony to obecnie bardzo popularne urządzenia, z których praktycznie wszyscy korzystają. Często wydajemy na taki sprzęt sporą kwotę, dlatego chcemy jak najdłużej się nim cieszyć, by...

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.