W sześć lat od założenia firmy zostać jednym z największych producentów smartfonów na świecie? Pewnie nikt takiego planu nie zakładał. Nawet najśmielszych snach Lei Jun nie liczył na to, że efekty będą tak dobre. Jednak te dobre wyniki rzeczywiście się pojawiły. Teraz firma Xiaomi jest już oficjalnie obecna na naszym rynku i na pewno warto będzie poznać jej historię. Gdzie i jak się to zaczęło?

Firma Xiaomi została założona w 2010  roku przez Lei Juna, który nadal jest jej prezesem. Jednak poniekąd historia marki ma swój początek w 2004 roku, gdy Amazon kupił Joyo a 75 milionów dolarów. Był to w tej chwili największy w Chinach sklep z książkami, muzyką i grami. Jedną z osób zarządzających firmą był LeiJun. Choć do założenia Xiaomi było jeszcze 6 lat to jednak panuje przekonanie, że to właśnie pieniądze z tej sprzedaży pozwoliły Chińczykowi na późniejsze tworzenie gracza na rynku mobilnym.

Jak mówią osoby znającą tą historię Lei Jun miał prawdziwą obsesję na punkcie smartfonów oraz urządzeń mobilnych. Nie wiadomo na ile to prawda, ale jest to historia, która jest powtarzana, że wieczorami po pracy rozkładał urządzenia różnych producentów i sprawdzał jak są zbudowane. I właśnie w 2010 roku  powołuje markę Xiaomi, która rok później wprowadza na rynek pierwszy smartfon Mi1. Dziś chińska firma wyrosła na jednego z największych producentów smartfonów na świecie. W pewnym momencie była nawet na podium.

Chińskie Apple

Niemal od początku swojego istnienia marka jest porównywana do Apple. Nie dzieje się tak bez powodu. Jest sporo przesłanek, które przemawiają za takimi porównaniami. I choć dzisiaj dużo urządzeń jest do siebie bardzo podobnych to wtedy nie była to tak często spotykana praktyka, mimo wielu różnić Mi1 od razu przywodził na myśl urządzenia od Apple.

Produkty Xiaomi

Nie zmieniło się to także w kolejnych urządzeniach, które dalej są bardzo podobne do urządzeń światowego potentata. Nie powinno to dziwić, ponieważ Lei Jun sam nie ukrywa, że wzoruje się na firmie z Ameryki i chce prowadzić podobną politykę. Jakby tego było mało to w trakcie prezentacji nowych produktów ubiera się tak jak Steve Jobs w niebieskie jeansy i czarną górę.

Ciekawa strategia

Dodatkowo marka od samego początku trzyma się utartego szlaku. Przede wszystkim marka oferuje zaledwie kilka produktów, co znów przywodzi na myśl Apple. Oszczędza wszędzie tam, gdzie się da i trudno mówić o klasycznym marketingu. Chińska firma praktycznie go nie stosuje. Strategia opiera się na poleceniach użytkowników. Xiaomi praktycznie się nie reklamuje i liczy na to, że jeden użytkownik zadowolony będzie te urządzenia polecał innym i w taki sposób skutecznie pobudzać się będzie sprzedaż.

Na pewno nie było to łatwe do osiągnięcia, ale jest to rzeczywiście racjonalne podejście do biznesu i prowadzenia sprzedaży. Oczywiście wielką siłą będzie również to jakie ceny proponuje marka Xiaomi. Firma oszczędza na produkcji, dystrybucji i marketingu, dzięki czemu jest w stanie oferować niższe marże niż konkurencji. Dzięki temu dostajemy perfekcyjny sprzęt w bardzo dobrej cenie i to oczywiście wielka siła tej właśnie marki. 

Socialmedia

Warte uwagi

Zastosowanie oraz rodzaje kabli audio

Rynek jest pełny rozmaitych typów oraz rodzajów kabli, które są opracowywane przez producentów dla konkretnego grona odbiorców. W niniejszym artykule chcemy scharakteryzować jeden z tego...

Xiaomi – Co to za firma?

LG - firma

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.