Pobyt w China może kojarzyć się z tradycją, kolorami, zapachami czy smakami. Ale jednocześnie to również kontakt z nowoczesnymi zdobyczami techniki. Tej mieszanki mogli spróbować także polscy studenci, którzy zostali zaproszeni do Chin przez firmę Huawei. W ramach tej akcji mieli także okazję poznać wyjątkową historię chińskiego giganta, który w ciągu 30 lat z małej firmy zmienił się w kolosa, który zatrudnia 150 tysięcy osób.

Historia

Huawei to historia Shenzhen Huawei to firma, która powstała w mieście Shenzhen, które graniczy bezpośrednio z HongKongiem. To właśnie w tym mieście znajduje się największa siedziba firmy, w sumie jedna z 16 głównych siedzib. To właściwie kampus wielkości miasta, gdzie żyje i pracuje kilkadziesiąt tysięcy osób. W ciągu 30 lat miasto zmieniło się z niewielkiej rybackiej wioski w metropolię, która obecnie zamieszkiwana jest przez siedem milionów ludzi. W tym okresie właśnie firma Huawei z małego przedsiębiorstwa, które handlowało przełącznikami sieciowymi zmieniła się w największą na świecie firmę w branży ICT i trzecią co do wielkości, gdy chodzi o produkcję smartfonów.

Jak to się wydarzyło?

Wszystko miało swój początek w 1989 roku, gdy władze Chin otworzyły granice Shenzhen i zmieniły ten rejon w specjalną strefę ekonomiczną. Była to wtedy mała wioseczka rybacka, która bezpośrednio graniczyła z Hongkongiem. Z kolei Hongkong jako kolonia brytyjska rozwijał się dużo szybciej niż Chiny komunistyczne. W roku 1987 Shenzhen stało się miastem wielkich możliwości, które przyciągało firmy i ludzi z pomysłami. Zaczęły rozwijać się liczne startupy i firmy, które zmieniły się w gigantów jak właśnie Huawei.

Produkty Huawei

Huawei 30 lat temu

Początki tej marki to właśnie rok 1987. Na początku firma opierała się na eksporcie i imporcie różnych dóbr pomiędzy miastem a Hongkongiem. Był to głównie sprzęt związany z komunikacją. Po kilku latach zaczęła tworzyć swoje produkty i to był początek wielkiego rozwoju. Przez pierwszych 10 lat działalności firma była obecna w Chinach. Przełomem była zmiana tysiącleci, gdy firma po raz pierwszy wyszła z produktami poza Chiny. Zaczęła budować sieci przesyłowe w Dani, trafiła w 2004 roku także do USA. I już rok później sprzedaż poza Chinami była większa niż w Chinach. Obecnie jest to stosunek 64% do 36%.

Huawei dziś

Przez 30 lat bardzo wiele się zmieniło. Obecnie firma warta jest 40 mld dolarów i zatrudnia ponad 150 tysięcy osób. Obecna jest w 170 krajach na świecie. Firma znajduje się gronie 500 największych firma na świecie. Telefony produkuje już od 10 lat, jednak dopiero od 2,5 roku branduje je swoją marką. Z roku na rok znacząco rośnie sprzedaż tej marki. W siedzibie Huawei w Shenzhen można poznać strukturę firmy. Obecnie głównie skupia się ona na biznesie ICT, który zapewnia około 70% wszystkich przychodów. To wszelkiego rodzaju rozwiązania, dzięki którym możliwa jest komunikacja między telefonami. Dotyczy to między innymi zadań związanych z budową infrastruktury dla operatorów komórkowych, która przez firmę Huawei realizowana jest w wielu miejscach na świecie. 

Socialmedia

Warte uwagi

Smartfon Huawei - który wybrać?

Mate 10 Pro i P20 Pro to teoretycznie dwa różne sprzęty, a jednak tak bardzo do siebie podobne. Mimo tego, że są z dwóch różnych serii to tak naprawdę więcej je łączy niż dzieli...

Sukces marki Xiaomi!

Chińska marka telefonów

Smartfony Huawei w Łodzi

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.