Czy warto kupić chiński smartfon?

Kiedyś urządzenia z Chin kojarzyły się przede wszystkim z tandetą, a rdzenni mieszkańcy Chin potrafili stworzyć coś takiego o czym w ogóle w Europie nikt by nie pomyślał. A jak to wygląda obecnie? Obecnie na rynku mamy takie marki jak Xiaomi, ZTE, Huawei, Meizu, LeTV, UMI, Oppo i wiele innych. Mamy przynajmniej kilka powodów, dla których rzeczywiście warto zainteresować się czy warto kupić sprzęt z Chin. Chińskie firmy zaczęły tak naprawdę przywiązywać wagę do wykonania swoich produktów. Coraz częściej jak na ironię mamy do czynienia z sytuacją, w której to właśnie Chińczyk wykonany jest lepiej niż sprzęt najlepszych producentów.

Dlaczego się tak dzieje?

Przede wszystkim z tego względu, że marki takie jak Xiaomi, ZTE, Huawei czy reszta producentów musi cały czas walczyć o swój wizerunek. Właśnie można go zdobyć przez udane, niedrogie, funkcjonalne produkty. Są to firmy mniej rozpoznawalne niż Sony, Samsung czy Apple, dlatego właśnie dobrymi urządzeniami muszą skutecznie walczyć o klientów. TE największe firmy mają już silną pozycję i najczęściej nie zwracają uwagi na to, by dbać o każdy produkt i budować pozytywne opinie u klientów.

Wygląd i niższa cena

Chińczycy lubią się przyglądać temu jakie produkty ma konkurencja, jednak okazuje się, że coraz częściej pojawiają się także sprzęty o autorskim wyglądzie. I trzeba powiedzieć, że firmy rodem z Azji również mają wiele świetnych propozycji. Chińskie urządzenia coraz częściej cechują się świetnym wyglądem i można mieć wrażenie, że w ręku ma się sprzęt zdecydowanie droższych.

Jakość telefonów z Chin

Tych przykładów jest rzeczywiście bardzo wiele między innymi urządzenia takie jak OnePlus X czy Huawei P8. Do tego dochodzi również kwestia niższej ceny. To właśnie tutaj w grę wchodzi również kwestia kosztów marki za które musimy płacić, gdy chcemy sięgać po urządzenia z najwyższej półki. Nie zawsze warto to robić i przepłacać za sprzęt.

DualSIM i skaner tęczówki

Dla wielu użytkowników coraz trudniej wyobrazić sobie sprzęt, który ma miejsce tylko na jedną kartę SIM. Praktycznie każde urządzenie z Chin posiada Dual SIM. Warto przypomnieć jednak, że trzeba uważać czy interesujący nas produkt na konkretnym slocie będzie oferował takie częstotliwości, bo w przeciwnym przypadku może być tak, że w naszym kraju z danego urządzenia nie będzie można korzystać. Warto także podkreślić, że wiele innowacji jakie w smartfonach się pojawiają to wynik pracy Chińskich inżynierów a nie pomysły największych firm w branży. Wiele osób sobie z tego nie zdaje sprawę a między innymi skaner tęczówki oka to wynik pracy firmy UMI a nie Apple. Warto więc zainteresować się tymi różnymi propozycjami jakie na rynku się pojawiają, by tam samym dowiedzieć się również jak wygląda obecnie rynek oraz to jak wiele ciekawych rozwiązań przygotowują firmy z Chin.  

Socialmedia

Warte uwagi

Xiaomi Black Shark Helo

Firma Xiaomi zaprezentowała nam swoje nowe urządzenie a mianowicie smartfon dla graczy Black Shark Helo. To pierwsze urządzenie, które otrzymuje 10 GB pamięci RAM. Urządzenie z...

LG - firma

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

W ofercie sklepu dragonist możecie liczyć na najlepsze smartfony, najprostsze w obsłudze telefony, modele marek najbardziej znanych a także bardzo szeroki wybór urządzeń, gdy chodzi o różne parametry oraz ceny. Tak wgląda oferta tego sklepu. Sprawdźcie co znajduje się w sprzedaży i szukajcie dla siebie najlepszego urządzenia.

 

Telefon tradycyjny czy smartfon?

 

W zależności od tego kto z takiego urządzenia będzie korzystał można wybierać aparat, który będzie u danej osoby sprawdzał się rzeczywiście najlepiej. Może być to urządzenie z dużym dotykowym wyświetlaczem, albo mała komórka z tradycyjną klawiaturą. Najnowocześniejsze telefony sprawdzą się nie tylko do rozmów czy do pisania smsów, ale będą także dobre do gier, surfowania po internecie, odtwarzania filmów, robienia zdjęć czy mogą służyć także jako GPS. Jednak to właśnie tradycyjne komórki są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla ludzi starszych, dzięki temu mają oni szansę na komunikację z otoczeniem.

 

Wybierz najlepszy smartfon w Łodzi!

 

W sklepie dragonist możecie liczyć na ogromny wybór różnych urządzeń, które są zróżnicowane pod kątem parametrów jakie mamy w tych urządzeniach. Pojawiają się urządzenia z różnymi bateriami, specjalne telefony do robienia selfie. Oferowane są w tym sklepie iPhony jak i flagowe telefony innych marek jak między innymi Samsunga, HTC, Sony czy Nokii. Sprawdzić można najnowsze modele, porównać ceny, korzystać z codziennych promocji. Swój telefon można kupić online jak i też w stacjonarnym sklepie. W salonie będzie to komfortowa opcja, ponieważ można sprawdzić jak dane urządzenie leży w dłoni, jak się prezentuje. W domu zaś można modele wygodnie porównać i sprawdzić, który lepiej nam odpowiada.